Tisztelt Szülők!
A nyolcadikos tanulókat érintő továbbtanulással kapcsolatos információkat, a felvételi eljárás fontos időpontjait és menetét, az Oktatási Hivatal honlapján találják.
ELÉRHETŐ INNEN:
A nyolcadik évfolyam sikeres elvégzése után a tanuló a kilencedik évfolyamon folytathatja tanulmányait az alábbi iskola típusokban:
Gimnázium
- Csak érettségit ad az iskola.
- 4 éves a képzés, nyelvi elkészítő esetén 5 év.
Szakgimnázium
- Érettségit és szakmát ad az iskola.
- 4+1 év lehet a képzés.
- 2016 előtt szakközépiskolának neveztek.
- A közismereti képzés mellett szakmai elméleti és gyakorlati oktatásban vesznek részt a tanulók. A "normál" gimnáziumhoz képest az a különbség, hogy kettő helyett csak egy idegennyelvi tantárgy van, és emelt óraszámban vannak a szakmai elméleti és gyakorlati tantárgyak. A diákok a 12. évfolyam végén szakmai érettségit tesznek. Ezután még egy évig tanulhatnak, és technikusi képesítést szerezhetnek.
Szakképzési Centrumokba (továbbiakban SZC) folyik az oktatás, típusai:
- Gazdasági SZC
- Gépészeti SZC
- Komplex SZC
- Műszaki SZC
- Vendéglátóipari és Humán SZC
Szakközépiskola
- 3 éves a képzés.
- 2016 előtt szakmunkásképzőnek neveztek.
- A szakközépiskolákban három év után a tanulók szakmai vizsgát tehetnek. Akik igénylik további két év alatt lehetőséget kapnak, hogy felkészüljenek az érettségire. Az állami fenntartású - Nemzetgazdasági Minisztérium fenntartásában működő - szakközépiskolák szakképzési centrumok alá tartoznak
Szakiskola
(Csak eltérő tanrendű általános iskolából mehet ide a tanuló.)
- A szakiskola elnevezés azokra az intézményekre vonatkozik, amelyek a 14. életévüket betöltött sajátos nevelési igényű tanulókat készítik fel szakmai vizsgára, és emellett a munkába álláshoz, az életkezdéshez szükséges ismereteket nyújtanak.
Iskolakereső
A beiskolázással kapcsolatban további információt az osztályfőnökök adnak, valamint a kiválasztott középiskola honlapja.