Miracle

Komplex Instrukciós Program (ROTARY)
2015-03-06
„Boldog Iskola” pályázat
2017-06-22
Komplex Instrukciós Program (ROTARY)
2015-03-06
„Boldog Iskola” pályázat
2017-06-22

Lázár Eszter ismertetője:

"Pár – Beszéd" - Közösségi alkotással a társadalmi összetartásért, a kirekesztés ellen Iskolánk pályázat útján az Artemisszió Alapítvánnyal karöltve, egy közös projekten vett részt. Célunk a különböző etnikumhoz tartozó fiatalok és többségi fiatalok közötti együttműködés erősítése volt. A projekt során a hatodik évfolyamon egy húsz főből álló párbeszédkört alakítottunk. Hat alkalommal tartottunk foglalkozást, melynek vezetői Lázár Eszter és Lovas Julianna drámapedagógusok voltak. (A képek itt megtekintetők) A műhelyfoglalkozásokon feltártuk a kisebbségi helyzetből fakadó problémákat. A fiatalok csoportos etnográfiai munkát végeztek, művészeti alkotásokat hoztak létre. Ezekből az alkotásokból Budapesten a Gödör Klubban "Falak helyett szavak" címmel interaktív kiállítás nyílt, melyet Norvégia Magyarországi Nagykövete nyitott meg.

Nyírő Kovács Márta ismertetője:

Iskolánk egy Európai Uniós pályázatban vesz részt német, olasz, máltai, szlovén partnerekkel. A MIRACLE nevet viselő project célja migráns tanulókkal foglalkozó pedagógusok részére tanárképzési modul kidolgozása és maga a tanárképzés. A Losonci Téri Általános Iskola feladata a tanárképzéshez kapcsolódó segédanyagok (konkrétan óravázlatok) kidolgozása. A partnerek többnyire az interneten tartják a kapcsolatot, de a project része 4 meeting is Németországban, Máltán, Szlovéniában és Magyarországon. Januárban a szlovén találkozó keretében nyílt lehetőségünk Brezovicában egy iskolát meglátogatni és tapasztalatot cserélni. Érdeklődéssel várjuk a budapesti találkozót, melynek iskolánk ad otthont június 16-19. között, ahol végleges formát kap a közel másfél éve folyó project. Akit bővebben érdekel a project az ezen a weboldalon további részleteket talál.