Két csapatunk is országos döntős a Sakk Diákolimpián

Iskolánk a Rotary Club weboldalán
2020-03-03
Különleges iskolák Józsefvárosban
2020-03-12
Iskolánk a Rotary Club weboldalán
2020-03-03
Különleges iskolák Józsefvárosban
2020-03-12

Két csapatunk is országos döntős a Sakk Diákolimpián

A 2004-205. tanév óta minden évben szerepelt Losis csapat a diáksakk záró seregszemléjén.

2020. február 1-én, a Törekvés Művelődési Központban bonyolították le a Sakk Diákolimpia fővárosi csapatdöntőit. A Losonci Téri Általános Iskola alsós lány és fiúcsapata, valamit a felsős fiúcsapat a kerületi döntő győzteseként képviselhették Józsefvárost.

A mezőnyt a tavalyi országos döntős fővárosi továbbjutók mellett a kerületi bajnokcsapatok alkották. A Losonci alsós lánycsapata a 11 iskola közül IV. helyezésével bejutott a tavaszi szünetben, Egerben megrendezésre kerülő országos csapatdöntőbe. Alsós fiúcsapatunk a 24 csapatos mezőny 7. helyezettjeként csupán két hellyel maradt le az országos döntőről. Legjobban a Losi felsős fiúcsapata szerepelt: a 24 csapat közül bronzérmesként képviselheti az idei országos döntőn kerületünket és a fővárost.

2020. február 22-én, a csapatdöntők helyszínén rendezték meg az egyéni sakk diákolimpiai fővárosi döntőket is. Legjobban az alsós lányversenyzőink szerepeltek. Ta Hoang Huong (Dia) 1.a tanulónk az 5. továbbjutóval holtversenyben végzett a 8. helyen. Kecskeméti Leminh Trang (Szofi) 4.a szintén 8. lett, egy ponttal elmaradva a még továbbjutó 5.-től. Puska Ádám 7.c oszt. tanulónknak nagyon erős mezőnyben kellett versenyeznie: Az értékszámos fiúk IV. korcsoportjában XXI. helyezést ért el.

A fővárosi 7. helyezett I-II. korcsoportos fiúcsapat tagjai:

Tóth Benedek és Jin Chong Yang (Jancsi)4.a; Jónás Milán és Jónás Rafael 5.a; Radó Dominik 2.a

Az 2020. április 9-11-i, egri országos döntőkön iskolánkat képviselők:

Alsós lánycsapat:
Kecskeméti Leminh Trang (Szofi) 4.a; Holló Ramóna, Nguyen Ngoc Quynh (Kun) és Szabó Fruzsina 4.v

Felsős fiúcsapat:
Bangó Ferenc, Puska Ádám és Ördög Péter 7.c; Bárány Máté 6.a; Tran Duynam Tamás (Nam) 5.a