Losoncis sakkozók a Nemzeti Galériában, az V. Világsakkfesztivál programjain

VI. Józsefvárosi Sakk Kupa
2019-11-06
Emléktáblát avattunk…
2019-11-06
VI. Józsefvárosi Sakk Kupa
2019-11-06
Emléktáblát avattunk…
2019-11-06

Losoncis sakkozók a Nemzeti Galériában, az V. Világsakkfesztivál programjain

2019. október 12-én iskolánk tíz sakkozója vett részt a tavalyi helyszínen megrendezett Világsakkfesztiválon. A Sakkpalota Kupát az idén Tandori Dezső „sakk-költő” emlékére 10-10 perces gondolkodási idejű, 5 fordulós gyerekversenyként bonyolították le három korcsoportban.

Iskolánkból a legjobb eredményt a 12 éven aluliak korcsoportjában negyedik helyezett, 4 pontot szerző Bárány Máté 6.a érte el az ezüst – és bronzérmessel azonos pontszámmal. Ugyanitt a középmezőnyben végzett a 3 pontos Tran Duynam Tamás 5.a., csakúgy mint a 8 éven aluliaknál Radó Dominik 2.a. A 10 éven aluliaknál négy negyedikes lány és a két 4.a-s fiú versenyzett. A legjobb teljesítmény a 3 pontos Tóth Benedeké. A losoncis lányok közül a pontok felét megszerző 4.a-s Kecskeméti Leminh Trang (Szofi) volt a legjobb. Az alsós lánycsapat 4.v-s tagjai: Holló Ramóna, Szabó Fruzsina és Nguyen Ngoc Quynh (Kun) számára is hasznos gyakorló verseny volt.

A verseny után nagyszerű kikapcsolódást nyújtott a híres festmények közötti Sakkjátszótéren a marcipán kockákból készített édes sakkfigurák alkotása, a sok-sok érdekes, gondolkodtató logikai játék. Utóbbiakért a Sakkpalota ellenőrzőbe pecsételt színes sakkfigura volt a jutalom.